Vypadá to, že letošní ročník Ultra Miami se do historie zapíše nejen díky tomu, že se vůbec poprvé konal na ostrově s názvem Virginia Key, ale také díky svým problémům, které si organizátoři způsobili vlastní vinou. Tím prvním je oheň.

Během večera totiž v těsné blízkosti mainstage vypukl požár, který byl buď způsoben pyrotechnikou z hlavního pódia nebo cigaretovým nedopalkem někoho v backstage. Zatím se jedná pouze o dohady, ale faktem zůstává, že na místě je velice sucho a silný vítr. Každopádně vše bylo brzy uhašeno a nikomu se nic nestalo.

Co ale pořadatelé absolutně nezvládli, byla doprava z místa konání. Jak již bylo řečeno, celý event se totiž koná na ostrově, který je s pevninou spojen pouze jedním mostem a účastníci se tak mohou na Ultra dostat buď za pomocí autobusových svozů, nebo taxi. Vzhledem k tomu, že svozy jsou zdarma (a taxi má napálené ceny), tak je zřejmě jasné, co vyhrává.

Včera po skončení akce se však vyskytla situace, že svozové autobusy již nejezdily a několik tisíc lidí se tak nemohlo dostat zpátky. Celý event totiž končil ve dvě hodiny ráno a busy byly naplánované pouze do půl jedné (WTF?). Tudíž návštěvníci museli absolvovat cestu po mostě, který má více jak pět kilometrů, pěšky. A to po propařené noci, kdy Vás bolí nohy, opravdu nechcete.

Ultra již na svém facebooku vydalo prohlášení, že se za celou situaci všem nesmírně omlouvá a dnes bude vše napraveno. Tak uvidíme.