Ultra Music Festival je každoroční svátek taneční hudby pocházející z krásného a slunného města Miami na Floridě. Letos jeho datum vychází na 23., 24. a 25. března a stejně jako vždy, i tento rok se bude konat v obrovském Bayfront parku uprostřed města, kdy ho opět zaplní tisíce natěšených a jásajících fanoušků elektronické taneční hudby.

Ovšem tento festival nebýval vždy takový, jaký ho známe nyní. Od roku 1999 do roku 2006 se konal pouze jeden den. Od roku 2007 do roku 2010 byl dvoudenní a teprve od roku 2011 to začal být festival, jak ho většina zná dnes. Co je velice zajímavé, je název tohoto festivalu, který je tak pojmenován na počest devátého alba skupiny Depeche Mode – Ultra, jenž vyšlo v roce 1997. I přes to, že by skoro každý řekl, že tato akce patří ke známé nahrávací společnosti Ultra Records, nebylo tomu tak vždy. Společnosti uzavřeli alianci až roku 2012, kdy se UMF začalo opravdu dařit a pro Ultra Records bylo toto společenství opravdu výhodné.

Nicméně EDM rok od roku rostlo a začalo vytvářet davová šílenství po celém světě. UMF chytilo, jak se říká, příležitost za pačesy a rozhodlo se v letech 2013 rozšířit skoro na všechny kontinenty, aby si tuto velkolepou párty se světovými DJs mohli užít všichni fanoušci. Pro nás Evropany se koná Ultra Europe každý rok ve městě Split v Chorvatsku vždy druhý víkend v červenci. Jak tento festival vypadá na starém kontinentě, na to se můžete podívat zde. A pokud by vám nestačilo ani krásné Chorvatsko, můžete se na Ultra zajet podívat například do Japonska, Jižní Koreje, Jižní Afriky, Chile nebo Argentiny.

Každý festival samozřejmě pokaždé vystupují největší DJs ve světě EDM, jako je Hardwell, Afrojack, Armin van Buuren, Laidback Luke, Steve Angello, Tiësto a mnoho dalších, a přesně na ty se můžeme těšit již od pátku, kdy v Miami tohle šílenství vypukne. Vy však nemusíte zoufat, že jste se nemohli zúčastnit osobně, protože Ultra myslí i na nás, nešťastlivce, a umožní nám vše sledovat pomocí UMF TV. Veškeré informace o livestreamu najdete na oficiálních webových stránkách nebo facebookovém profilu.

Zároveň také nezapomeňte, že Ultra Music Festival letos slaví neuvěřitelné dvacáté výročí! Tuto velkolepou oslavu by si jistě neměl nechat ujít žádný pořádný fanoušek elektronické taneční hudby.

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2010

2010

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2011

2011

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2012

2012

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2013

2013

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2014

2014

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2015

2015

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2016

umf 2016

ULTRA MUSIC FESTIVAL mainstage rok 2017

 

BONUS – PRVNÍ ULTRA MUSIC FESTIVAL 1999 – South Beach Miami

ultra_music_festival_1999

 

Zdroj: ultramusicfestival.com