Jeden z neoblíbenějších a nejrozšířenějších festivalů světa zažíval v posledních měsících velice krušné chvíle. Kauza Ultra Miami versus životní prostředí a bezpečnost města se táhne již od minulého roku, kdy se začaly rozšiřovat obavy, že se festival bude muset přestěhovat nebo dokonce úplně zrušit. Městu a obyvatelstvu se nelíbí ničení životního prostředí v Bayfront Park, kde se festival koná, a v jeho okolí. Dalším problémem konání akce je také zhoršená bezpečnost obyvatelstva a velké zvýšení užívání drog.

Všechny tyto argumenty nakonec organizátory festivalu přerostly a začal boj o další ročník, neboli o Ultra Miami 2019. Ještě pár dní zpět to vypadalo, že se festival bude muset zrušit úplně, jelikož se strany nedokázaly domluvit na podmínkách. Původním plánem města bylo zvýšit nájem za půjčení parku, to ale bylo tak vysoké, že by se organizátorům nevyplatilo akci uskutečnit.

Dnešním dnem je vše u konce – a snad šťastného konce. Při zasedání Miami City Commission hlasovali komisaři 4:1 ve prospěch festivalu, který se bude příštím rokem konat poprvé na ostrově Virginia Key, pokud organizátoři zaplatí městu 2 miliony dolarů.

Ultra Music Festival se v Miami koná každoročně už od roku 1999. Z počátku se konal v Collins Park na Miami Beach, ale s rychle rostoucím zájmem a množstvím lidí se v roce 2002 přesunul do oblíbeného Bayfront Park. V září tohoto roku město zamítlo navrhovanou smlouvu pro další ročníky a tak se bude příští rok konat poprvé na novém místě, a to na floridském ostrově Virginia Key.

Ultra Music Festival se uskuteční od 29. března do 31. března 2019. Další informace nebo zakoupení vstupenek najdete na webové stránce.

Facebook: https://www.facebook.com/Ultra 
Twitter: https://twitter.com/ultra 
Instagram: https://www.instagram.com/ultra/

Zdroj: youtube.com, edm.com,