Dnes ráno mluvčí essexské policie vydal oznámení, že v 8:10 byli povoláni k tělu 49letého člověka, který byl bohužel na místě prohlášen za mrtvého. „Jeho příbuzné jsme okamžitě informovali, ale aktuálně nemůžeme sdělit příčinu smrti, tu prokáže až výsledek pitvy“.

Pro hudební svět je to špatná zpráva, protože se jednalo o hlavního představitele skupiny The Prodigy – Keitha Flinta, který byl znám nejen díky svému specifickému hlasu, ale také díky účesům a stylu oblékaní.

„Byli jsme zavoláni v 8:08 s hlášením o člověku, který byl v Brook Hill v Dunmowu v bezvědomí. Na místo jsme okamžitě vyslali záchranářské vozidlo, ale na místě jsme mohli konstatovat jen smrt,“ uvedla mluvčí ambulance.

Keith Charles Flint byl britský zpěvák, tanečník a člen elektronické hudební skupiny The Prodigy.

V začátcích The Prodigy působil jako tanečník, dokud se nerozhodl pro úplnou změnu image. Dlouhé vlasy si dal zkrátit a začal nosit jedinečný účes ve tvaru dvou punkových „kohoutů“, přičemž střed jeho hlavy zůstal vyholený. Skladba Firestarter, ke které sám napsal text, se stala ikonou a tváří The Prodigy.

Jeho první sólový projekt se nazýval Flint. Byla to skupina se čtyřmi členy: Keith jako zpěvák, Jim Davies jako kytarista a Kieron Pepper s Tony Howlettem jako hráči na bicí. První (limitovaný) singl byl „Asteroids“, avšak první oficiální singl nesl název „Aim 4“, který byl vydaný v červenci 2003. Videoklip k singlu režíroval Jonas Åckerlund, který dělal i klip ke skladbě „Smack My Bitch Up“ od The Prodigy.

Jméno The Prodigy se na přebalu alba Music For The Jilted Generation a na The Fat Of The Land změnilo pouze na Prodigy, aby se na dalším albu objevilo opět celé The Prodigy. Jak Liam Howlett uvedl, jednalo se pouze o změnu loga na přebalech alba, nikoli o změnu názvu kapely.

Spolu s umělci The Chemical Brothers a Fatboy Slim patří k průkopníkům žánru, který se nazývá „big beat“.

V červenci 2018 vystoupili již podruhé na festivalu Rock For People v Hradci Králové.