• Letiště v Milovicích se připravuje na největší drum and bassovou událost tohoto roku. Na festival, který letos proběhne 1. až 4. srpna, každoročně zavítají desetitisíce lidí nejen z Česka. I letos si organizátoři dali záležet na výběru DJs, kteří budou diváky bavit.
  • Let It Roll Open Air je největší hudební festival drum&bass hudby na světě.
  • Mezi letošní headlinery patří jednoznačně britské elektronické duo Chase & Status. Fanoušci se dále mohou těšit na jména jako High Contrast, Andy C, Pendulum nebo Camo & Krooked, Dimension, Sub Focus b2b Wilkinson.
  • Podle několika zahraničních médií jde o nejlepší drum&bass akci. Pětkrát po sobě získal například cenu Drum&Bass Arena Awards „Best Festival“.
  • V loňském roce LIR Open Air navštívilo přes 30 tisíc fanoušků elektronické hudby z celkem 64 zemí světa.
  • Festival nabízí i zajímavá jména ze světa designérů a architektů, kteří se podílejí na stavbě pódií. Festival má největší stage v Evropě. Opening show trvá bezmála 20 minut.
  • V ČR se letos koná už podvanácté a přiveze téměř 200 předních světových i domácích DJs a zástupců labelů.

Letní hudební festivaly odhalují letošní line-upy a zahraniční interprety, na které lákají návštěvníky. Patří mezi ně i největší světový drum and bassový festival na světě Let It Roll Open Air, který se o víkendu 1. – 3. sprna 2019 bude v Česku konat už podvanácté. Mezi letošními headlinery nabízí legendy elektronické scény jako např. Chase & Status, Andy C, High Contrast, Noisia nebo Pendulum. Festival vloni navštívilo přes 30 tisíc fanoušků z více jak 64 zemí světa.

Dvanáctý ročník největšího drum&bassového festivalu na světě Let It Roll Open Air se bude opět konat v areálu bývalého letiště v Milovicích ve středních Čechách. Na prodloužený víkend pod širým nebem plného elektronické hudby každoročně láká desetitisíce fanoušků takřka z celého světa a jeho popularita stále roste. Jen v loňském roce se na tento festival sjelo tři desítky tisíc příznivců tohoto hudebního žánru. Mezi hlavní tahouny letošního letního vydání Let It Roll patří např. živoucí legenda drum&bass scény Andy C nebo vizionářské trio Noisia. Do Milovic letos dorazí i Camo & Krooked, Dimension nebo Sub Focus a Wilkinson.

Let It Roll Open Air se mj. řadí mezi přední české i světové hudební akce, které jsou vedle velkých jmen na programu vyhledávány i pro svou vizuální stránku. Drží také několikaleté prvenství v největší festivalové stage v Evropě, která zabírá plochu několika panelových domů. Na hlavní stage se pak také každoročně odehrává zmíněná zahajovací ceremonie, která spojuje hudební kulisu s projekcí a světelnou show a fanouškům tak prostřednictvím několika smyslů vypráví nový kousek příběhu, jímž je daný ročník festivalu inspirován.

Festival je mezi fanoušky proslulý svým komiksovým příběhem, který dává do kontrastu roboty proti lidem. Ani tento rok nebude výjimkou,” říká Zdeněk Souček a dodává: “Pro mnohé bývá často zahajovací ceremonie jedním z nejsilnějších zážitků festivalu.” Pořadatelé si každý rok dávají záležet i na designu jednotlivých stagí, na jejichž stavbě se několik týdnů před zahájením podílí specializované týmy věnující se designu open-air festivalů. “Každá stage nabídne nová témata, počínaje velkolepou Mothership Main stagí až po živou, zelenou Eve’s Garden, přes vnější planetární prostory, jako je The Temple stage a intergalaktická scénická Shredder stage,” prozrazuje dále Souček.

Kompletní seznam vystupujících pro rok 2019 bude čítat skoro dvě stovky jmen obsahující jak ty největší hvězdy drum and bassové scény jako Pendulum nebo High Contrast a další, tak i desítky o něco méně známých, avšak velmi zajímavých producentů, DJs a MCs, včetně početného zastoupení česko-slovenského supportu. Festival podle organizátorů nabízí všechny polohy drum&bass, snaží se tak uspokojit všechny fanoušky a příznivce drum&bass hudby. Ti se mohou těšit na tuto nevšední párty už za necelé čtyři měsíce, a sice 1. – 3. sprna 2019. Více na www.letitroll.cz nebo na www.facebook.com/events/vojenské-letiště-milovice/let-it-roll-2019/193756724829578/.

Na festivalu dále vystoupí jména jako: Black Sun Empire, Macky Gee, Delta Heavy, Dirtyphonics, A.M.C, Abis, Benny L, Bou, Calyx & Teebee, Danny Byrd, Document One, Dub Elements, Feint, Fourward, GLXY, Halogenix, James Marvel, K Motionz, Kings Of The Rollers, Kiril, Krakota, Maduk, Magnetude, Malux, Mefjus, Muzzy, North Base, Original Sin, Prolix, QZB, Redpill, Shimon, Smooth, T>I, TC, The Upbeats, 1991, 3RDKND: Forbidden Society, Katharsys & Donny, Akov, Bredren, Circuits, Culture Shock, Current Value, Cyantific, Dispatch 360 sound: Ant TC1 & DLR, Dossa & Locuzzed, Gydra, Hedex, HLZ, Hybrid Minds, InsideInfo, Inward, Hanzo & Randie, John B, Kasra, Koven, Levela, Merikan, Neonlight, Pythius, René Lavice, Synergy, Teddy Killerz, The Prototypes, Tobax, Zombie Cats, A-Cray, Audio, B-Complex, BMotion, Breakage, Cause4Concern, Counterstrike, DJ Marky, Drumsound & Bassline Smith, Eatbrain League X Jade b2b Teddy Killerz b2b Fourward feat. MC Coppa, Ed Rush, Edlan, Emperor, Etherwood, Flava D, Gerra & Stone, Hallucinator, Hazard, Changing Faces, Icicle, Kanine, Keeno, Killbox, Kove, Kyrist, Lenzman, London Elektricity, LSB, Madface, Matrix & Futurebound, Mizo, Monty, Nymfo, Phace & Misanthrop, Problem Central, Rido, Riya, S.P.Y, Signal, Skeptical, SpectraSoul, State Of Mind, Technimatic, The Outside Agency, Turno, Unglued, Urbandawn, Whiney