Kde jinde? Elektronická taneční hudba se dočká vlastního muzea. Asi nebude žádným šokem, že se otevře v Amsterdamu v Nizozemsku a ponese název OUR HOUSE. Otevření je naplánováno na rok 2021 a konkrétní adresa a datum zatím nejsou známy. Organizátoři na svých facebookových stránkách však slibují, že půjde o interaktivní zážitek, kde si spoustu věcí budeme moci osahat.

Návštěvníci absolvují prohlídku, která bude mapovat taneční scénu od začátku 80. let až po současnost. Půjde především o historii kolem měst jako Detroit, Londýn, Berlín, Las Vegas a také samozřejmě Amsterdam.

„Elektronická taneční hudba je velmi komplexní věc, která má v rámci byznysu vše, ale jedna věc přeci jen chyběla – vlastní muzeum. Jsme rádi, že můžeme tuhle mezeru zaplnit a návštěvníkům nabídnout futuristický hi-tech zážitek, který budou vnímat všemi smysly,“ říkají organizátoři.

V muzeu půjde o kombinaci speciálních projekcí, interaktivních exponátů a také příběhy jednotlivých DJs, kteří zásadně pohnuli s celou scénou. Pořadatelé taky počítají s organizací zajímavých workshopů či DJských lekcí pro veřejnost. Více informací snad brzy na oficiální facebookové stránce.