Třicetiletý DJ Kaleb Freitas zemřel a další tři lidi byli vážně zraněni poté, co se na festivalu Atmosphere v Brazílii zřítila stage. Událost se stala zrovna ve chvíli, kdy před DJem tančilo kolem pěti tisíc návštěvníků. Díky silnému větru se silná ocelová kontrukce zřítila Kalebovi přímo na hlavu. Ten utrpěl vážná zranění a byl okamžitě převezen do místní nemocnice, kde na následky podlehl.

Během dne se objevily výstražné informace ohledně silných větrů a bouřek, které organizátoři sice brali v potaz, ale rozhodli se v akci pokračovat. Místní úřady okamžitě zahájily vyšetřování události, která vedla ke smrti umělce.

Festival Atmosphere vydal také oficiální prohlášení: Vždy se snažíme dodržovat zásady bezpečnosti pro naše návštěvníky. Vždy splňujeme veškerá povolení místních úřadů. Omlouváme se, že jsme ztratili umělce a kamaráda. Aktuálně je naší prioritou pomoci rodinám a kamarádům všech zraněných. Děkujeme vojenské brigádě a hasičům za pomoc se současnou situací. Naše návštěvníky budeme informovat o všech našich činnostech a zveřejňovat postupně všechny informace (myšleno vyšetřování a zdravotní stav raněných – pozn. red.).

Podle videozáznamů to vypadá, že vítr musel být skutečně velmi silný. Vy se na to můžete podívat níže.

Zdroj: Mixmag