• CALVIN HARRIS  |  DUA LIPA  |  KINGS OF LEON
   MAJOR LAZER  |  THE STROKES

  a 75 DALŠÍCH

    A$AP ROCKY  |  ANNA CALVI  |  DENZEL CURRY  |  DIPLO
  FKA TWIGS  |  FOALS  |  JON HOPKINS  |  KAYTRANADA 
   KHALID  |  LEWIS CAPALDI   |  LOYLE CARNER  |  MABEL
  MARK RONSON  |  PRINCESS NOKIA
  SIGRID |  SLOWTHAI  |  STORMZY 
   + další

  Festival SZIGET: Ostrov svobody

  1. – 11. srpna 2020

  Budapešt, Maďarsko

  Vstupenky k prodeji ZDE – nyní od 199 €

  POZOR! Ceny se mění 3. března 2020
  szigetfestival.com/cz/
  @szigetofficial

  #sziget2020

  Již rozsáhlá první vlna jmen pro letošní program Szigetu potvrzuje, jak pestrý a barevný line-up na této akci mohou návštěvníci zažít. Sedmidenní festival na ostrově uprostřed Budapešti nabízí pro začátek jména jako Calvin Harris, Dua Lipa, Kings Of Leon, Major Lazer a The Strokes. Sziget je jeden z největších festivalů na světě a koná se celých sedm dní nonstop od 5. do 11. srpna 2020 na ostrově Obuda v maďarském hlavním městě Budapešti. Celý seznam (viz. níže) má více než 80 jmen a jsou mezi nimi také A$AP Rocky, Anna Calvi, Denzel Curry, Diplo, FKA twigs, Foals, Kaytranada, Khalid, Lewis Capaldi, Mabel, Slowthai, Stormzy a další. Vstupenky jsou k dispozici od 199 €, ale jen do 3. března. Pak se cena bude měnit! Lístky jsou dostupné online: szigetfestival.com/cz/vstupenky

  Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů. Rozpětí od světových poprockových hvězd po trap, od písničkářů po elektroniku, od funky po psychedelický pop, festival vždy nabízí ta nejlepší jména z každého žánru. Nekončící sedmidenní párty do slova a do písmene. Areál se nachází v ostrovním parku plném zeleně a nabízí i dostatek míst pro odpočinek. Nechybí tu ani možnost zchladit se v horkém létě na říční pláži.

  HEADLINEŘI

  Na Sziget se vrací uznávaný hitmaker Calvin Harris, který nastartoval svoji kariéru spoluprací s největšími světovými hvězdami. BRIT Award a Grammy ověnčený skotský DJ, producent a autor je známý unikátní atmosférou jeho živých show. Je autorem mnoha tanečních hitů jako We Found Love’ (Rihanna), ‘One Kiss’ (Dua Lipa) a ’Promises’ (Sam Smith).

  Sziget otevře svoji náruč a přivítá zpět zpěvačku Dua Lipa, v Londýně působící rodačku z Kosova. Dua Lipa je jedno z nejvyhledávanějších jmen současných streamovacích služeb a je nazývaná Madonnou generace „Z“. Hity jako  ‘One Kiss’, ‘New Rules’ nebo ‘Electricity’ se hrají po celém světě. Ve svých čtyřiadvaceti letech se stala už dvakrát jedničkou britské UK Chart a nic nenasvědčuje tomu, že by ve zdolávání hitparád polevila.

  Další návrat na Sziget, tentokrát po pěti letech, plánují Kings of Leon. Kapela z Nashvillu, která působí na scéně od počátku milénia a za svoji mimořádnou popularitu vděčí vydáním několika skvělých alb, se stala nepopiratelně jednou z nejpopulárnějších sestav na světě. Na svém kontě mají dnes už kultovní hity jako ‘Use Somebody’, ‘Sex On Fire’ a ‘The Bucket’

  Ozdobou budou dvě vystoupení trojnásobného držitele GRAMMY – Diplo. První sólové, druhé v rámci projektu Major Lazer, který rozzáří hlavní pódium svým elektronickým tanečním setem. Hudební partneři, pohybující se napříč žánry, ovlivnili svými beaty elektroniku poslední dekády a s ní i umělce jako jsou Justin Bieber a Ellie Goulding. Jejich energická živá vystoupení bývají doprovázena velkou taneční show.

  Newyorkské indie legendy The Strokes, které mají na svém kontě už bezpočet velkých hitů, představí návštěvníkům festivalu letošní zbrusu nové album. I díky této kapele jsme zažili znovuoživení garážového zvuku šedesátých let na počátku nového milénia. Je jasné, že tahle kapela si s hlavním pódiem a obrovským davem fanoušků pod ním bude moc dobře rozumět.

  Kromě množství hudebních vystoupení znamená Sziget také divadlo, kabaret, instalace a mnoho dalších forem živého umění. Umístěním na ostrově Obuda v samotném srdci Budapešti se Sziget stává skutečným městem ve městě, které každoročně přiláká více než půl milionu návštěvníků z více než stovky zemí. Sziget vyzývá k objevování i ztrácení. Hlavně ale nalézání sebe sama. Na Ostrově svobody.

  Sziget se koná 5. – 11. Srpna 2020 na ostrově Obuda v Budapešti. Vstupenky jsou k prodeji ZDE

  SEZNAM JMEN PRVNÍ VLNY:

  Calvin Harris
  Dua Lipa
  Kings Of Leon
  Major Lazer
  The Strokes
  A$AP Rocky
  Khalid
  Stormzy
  Lewis Capaldi
  Foals
  Mark Ronson
  Foster The People
  Diplo
  FKA twigs
  Caribou
  Kaytranada
  Jon Hopkins live
  blackbear
  Sigrid
  Of Monsters And Men
  Keane
  Glass Animals
  Daughter
  Clutch
  Denzel Curry
  Mabel
  Loyle Carner
  slowthai
  Little Dragon
  Miles Kane
  Tom Walker
  Rilès
  Floating Points live
  Alison Wonderland
  Little Simz
  Sevdaliza
  Jamie Jones b2b Joseph Capriati
  Dixon
  Bob Moses club set
  Camelphat
  Claptone
  Solardo
  Kölsch
  Joris Voorn
  R3HAB
  TroyBoi
  Kensington
  Seasick Steve
  Bikini Kill
  Fever 333
  Chris Liebing
  Sam Feldt live
  NGHTMRE
  What So Not live
  Bakermat
  Anna Calvi
  Alice Merton
  Lola Marsh
  Jeremy Loops
  Ezra Collective
  Parquet Courts
  Jade Bird
  METZ
  Amyl and the Sniffers
  Viagra Boys
  Altin Gün
  Kokoroko
  Sasha
  Matador
  Tourist
  I Hate Models
  Gerd Janson
  Stanton Warriors
  Black Honey
  Giant Rooks
  Briston Maroney
  Volac
  Droeloe
  ATLiens

  Co je Sziget:

  www.szigetfestival.com/cz/

  Dvacátý osmý ročník festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti od 5. 8. do 11. 8. 2020. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole na legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa. Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších vystoupení divadel a umělců z celého světa, a to na více než 50 místech celého areálu. Obrovský ostrov s denní kapacitou areálu přes 85000 nabízí nadstandardní komfort všem Szigeťanům a v posledních letech je řada jednotlivých dní festivalu vyprodána. V roce 2019 program naplněn světovými hvězdami. Festival odstartoval beznadějně vyprodaným vystoupením Eda Sheerana, na kterého se do areálu přišlo podívat 95 tisíc lidí. Závěrečný den patřil legendárním  Foo Fighters. V průběhu celého týdne zde koncertovali Macklemore, Post Malone, Florence and The Machine, Twenty One Pilots a stovky dalších. informací najdete na www.szigetfestival.com/cz/.