Kdo by neznal italské bratry VINAI, kteří v České republice vystupovali již několikrát. Jejich hitovky je doslova dostaly do celého světa, když vystupovali od USA až po Asii, a tak by si člověk myslel, že kluci se budou umět trochu chovat směrem k jiným národnostem – ale ouha.

VINAI nedávno jeli své asijské turné, když vystupovali v Taipei a Šanghaji. Během své cesty stihli na instastories natočit videa, která doslova rozohnila fanoušky po celém světě a kluci za to na sociálních sítích dostali poměrně slušný kartáč. Co se stalo?

Andrea a Allesandro si mysleli, že bude velká legrace se natáčet u pokřikování “ni hao” a “Konnichiwa”na ulici, na místní obyvatele. Problém ale je, že ve východních zemích se tohle bere jako velký znak obtěžování a nepatří to zrovna mezi projev srandy. Proto, zejména od východních fanoušků, dostali na sociálních sítích vyčiněno.

Netrvalo tak dlouho a VINAI se pod palbou kritiky museli omluvit: „Je nám líto, že jsme urazili některé z našich fanoušků, což NIKDY nebyl náš záměr. Každý náš kamarád ví, jak milujeme naše čínské fanoušky, a upřímně se omlouváme. Lidé si teď o nás myslí, že jsme rasisti, ale my jsme vyloženě proti rasismu … jsme všichni stejní.“