headhunterz

Headhunterz jistě patří mezi nejoriginálnější DJs a producenty aktuální EDM scény. V posledních letech vydává tracky společně se jmény typu KSHMR, Skytech, R3hab, Steve Aoki a dalšími. Objevuje se na prestižních eventech a v letošním žebříčku DJ Magu se umístil na 36. místě. To vše díky svým trackům, většinou v žánru progressive house.

Dříve byl však známý jako nejmenovaný král hardstylu. Jeho tracky, jako The Sacrifice, Dragonborn, Doomed a další, jsou dnes již legendární, proto se mnozí fanoušci nedokázali povznést nad tím, když Heady konvertoval k house.

V poslední době však můžeme zaznamenat okamžiky, kdy je jasně vidět, že se Heady s novým směrem nesžil úplně podle představ. Asi nejvíce je to vidět v jeho vlogu, který začal pravidelně vydávat v září tohoto roku.

Heady má často deprese, nelíbí se mu, kam směřuje aktuální EDM scéna a často si připadá sám v obrovském rybníku plném žraloků. Proto si začal pohrávat s myšlenkou, že by se vrátil ke své rodině, tedy hardstyle. Už delší dobu opět zařazuje do svých setů pár hardstyle tracků. Těch tracků je však čím dál více. Sám jsem byl svědkem toho, jak na něj působí to, když hraje house, a naopak, když hraje hardstyle. Na letošním Ultra Europe to bylo jasně vidět. Po jeho setu jsem měl tu možnost prohodit s ním pár slov a byl opravdu rád, že si lidi vyžádali hardstyle a mohl ho hrát více, než normálně.

Větší grády toto vše ale dostává až s návratem slavného Project One, tedy hardstyle projektu Wildstyleze a právě Headyho. Po osmi letech se tito pánové opět spojili a zahráli na několika akcích. Tou největší je rozhodně letošní Qlimax, kde navíc zazněl jejich nový track s názvem Luminosity.

Headhunterz pak vydal nový díl svého vlogu, který byl celý zaměřený na návrat projektu. Pokud byl někdo na pochybách, jakým směrem se bude Heady ubírat v budoucnu, po shlédnutí tohoto vlogu má jistě už jasno. Minimálně pod Projectem One se dočkáme nových tracků s bpm 150.

A jak to bude v setech Headyho? Věřím, že převažovat bude také hardstyle. Navíc se o tom můžeme všichni přesvědčit v příštím roce. Headhunterz se totiž objeví na Prague Flash Festivalu, a to již 31.3.2017 v Tipsport Aréně.