Kdo by neznal legendární akci holandské společnosti ID&T s názvem Sensation a její bílé a černé edice, které se dostaly do celého světa. Úspěšný koncept, kdy jsou lidé na akci oblečeni v jedné barvě oblečení, započal svou cestu 1. 7. roku 2000, tehdy ještě bez přívlastku „white“. Ta přišla až o rok později na počest Milese, bratra jednoho ze spoluzakladatelů ikonické promotérské společnosti, Duncana Stutterheima, který požádal účastníky party o dodržení stejného dress code jako na Milesově pohřbu.

Teď to vypadá, že se legendární akce vrátí do Prahy. Oficiálně ještě není nic potvrzeno, ale facebooková stránka Sensation pro ČR si z ničeho nic změnila název na Sensation Prague a fanpage Tomorrowland CZ přišla s informací, že v červnu se můžeme těšit na návrat tohoto konceptu do O2 Areny.

Jak je to možné, když Sensation skončila a loni se v Amsterdamu konala její poslední edice?
Spoustu z vás jistě napadla tahle otázka. Vysvětlení je jednoduché. V Holandsku se skutečně konala poslední edice tohoto eventu a žádná další již nevznikne, ale … každá Sensation má vždy nějaké téma a podtitul. Pokud se v dané lokalitě (za nás Praha) tento koncept neobjevil, tak je možné ho tam uspořádat. A vzhledem k tomu, že v Praze byl poslední díl s podtitulem SOURCE OF LIGHT v květnu roku 2013, tak by se dalo počítat až s pěti edicemi, které jsme tu ještě neměli (to číslo není úplně přesné, protože po celém světě proběhlo tolik edic, že je to komplikované – kdo se o to bude chtít zajímat víc, tak kompletní seznam najde zde).