Nová studie uvádí, že příjmy hudebního průmyslu EU klesly o 76% uprostřed pandemie COVID-19. Nová studie provedená a publikovaná Evropským seskupením společností autorů a skladatelů (GESAC) zjistila, že kreativní odvětví v Evropě, které zahrnuje televizi, kino, rádio, hudbu, vydavatelství, videohry, scénické umění, pokleslo o 31,2% meziročně od roku 2019 do roku 2020.

V podrobnostech studie, kterou publikoval The Guardian, autoři napsali, že obrat kreativního sektoru ve výši 570 miliard GBP za posledních šest let vzrostl o 2,6% ročně – což představuje přibližně 4,4% celkového HDP EU. „Od té doby jsme však viděli dramatické důsledky odstavení doslova tisíců provozoven,“ uvedl Marc Lhermitte, koordinátor studie, o dopadu COVID-19. „Kultura byla prvním odvětvím, které pozastavilo většinu svých aktivit, a bude pravděpodobně poslední, která bude obnovena bez omezení.“

Tržby poklesly o 90% v oblasti divadelního umění a 76% v hudebním průmyslu, podrobnosti rozdělení, zatímco vizuální umění, knihy, tisk, filmy a televize zaznamenaly pokles mezi 20% a 40%. Videohry však zaznamenaly nárůst obratu o 9%. Licenční poplatky inkasované za kreativy organizacemi zabývajícími se právy také poklesly v roce 2020 o 35%.

Na začátku tohoto měsíce bylo oznámeno, že dopad COVID-19 na britský noční život bude zkoumán jako součást nového šetření. Vedený nově vytvořenou parlamentní skupinou All-Party (APPG) ve Westminsteru předsedá labouristický poslanec Jeff Smith, politik, který několik let pracoval v sektoru nočního života. Všechny podniky, pracovníci a spotřebitelé, kteří pracují v noční ekonomice, jsou nyní požádáni, aby se podělili o zkušenosti a názory na obrovské problémy, kterým toto odvětví v současnosti čelí.