Yellow Claw
30.4.2018 – pondělí (druhý den je státní svátek)
Retro Music Hall – Praha
Vstupenky: První vlna za 699 Kč v prodeji od pondělí 11. prosince
Více na události: https://www.facebook.com/events/320468085097241/

Žádné průtahy, zdržování nebo okecávání. Prostě a jednoduše – populární holandské uskupení Yellow Claw přijede do Prahy, kde vystoupí v Retro Music Hall! Konkrétně v pondělí 30. dubna 2018 (druhý den je státní svátek) se zakladatelé Barong Family předvedou v plné polní našemu publiku.

Yellow Claw
DJský tým z Amsterdamu, který mixuje širokou paletu žánrů od trapu a hip hopu přes dubstep až k hardstyle. Jim Aasgier, MC Bizzey a Nizzle se jako Yellow Claw sešli v roce 2010, o tři roky později už vydávali vlastní nahrávky na respektovaných tanečních labelech, například na Diplově – Mad Decent či věhlasném Spinnin Records.

Za sedm let si stihli vybudovat tak silnou pozici, že jejich Barong Family patří mezi nejsilnější značky na poli elektronické taneční hudby. Kluci jsou pak známi především pro své tvrdé sety, které umí okořenit i správným hypem do mikrofonu. Toho si všimli i pořadatelé Tomorrowlandu, kde se poprvé objevili v roce 2013, tedy pouhé tři roky od založení, a v roce 2017 už řádili na mainstage. Nesměli chybět ani na EDC v Las Vegas, kde v roce 2016 vystoupil naposledy jako trio a od té doby pokračují ve dvou.

Na kontě mají i dvě studiová alba, kdy to poslední vyšlo letos v březnu a nese název Los Amsterdam. Kdy Jim Aasgier a Nizzle si do studia přizvali řadu věhlasných hostů z obou břehů Atlantiku. Objevují se tu DJ Snake, Tinie Tempah, GTA nebo Quavo z hiphopové formace Migos.

Není tedy pochyb o tom, že tohle bude jeden z nejtvrdších mejdanů, který kdy Retro zažilo. A když doplníme lineup ještě o naše zkušené borce z řad rezidentních DJs, tak není co řešit. Čarodějnice se pro rok 2018 pálí jedině v oficiálním klubu Evropy 2 – Retro Music Hall.