housemagazine.cz

Vážení čtenáři, stejně tak jako na začátku minulého roku bych Vám rád představil nějaká ta čísla a zajímavosti z našich interních dat. Vesměs se jedná o návštěvnost našeho webu a statistiky. Rostoucí meziroční čísla nám jasně ukazují, že se těšíme větší oblibě a stejně tak nám to dokazujete i v množství zaslaných facebookových zpráv, kde se vyskytují tipy na články či Vaše sety. Ačkoli bych strašně rád vše zveřeňoval, tak denně dostáváme mezi deseti až dvaceti e-maily, které převážně obsahují promo nějakého nového tracku či chystané akce. Dokážete si asi představit, jaké by bylo zahlcení čtenáře, kdybychom zveřejňili úplně vše. Nutné je také dodat, že náš tým se skládá z několika redaktorů amatérů, kteří dělají tenhle web pro radost a z lásky k hudbě. Tímto bych chtěl poděkovat za jejich odvedenou práci a čas, který zde zanechali, a nyní se pojďme podívat na ta zajímavá čísla.

Za rok 2014 nás navštívilo 288 762 unikátních uživatelů, kteří si náš web prohlédli 530 tisíc krát. Nutno dodat, že stoupající tendence naší návštěvnosti slibuje skvělý rok 2015. Zatímco v lednu loňského roku náš web navštěvovalo cca 300 lidí denně, tak nyní je to více jak trojnásobek. Nejvíce nás čtou lidi z Prahy, následuje Brno, Ostrava a pak Bratislava, kdy k nám dorazilo více jak 10 tisíc obyvatelů této slovenské metropole.

Nejčtenějším článkem za rok 2014 se stal návod na koupi lístků pro festival Tomorrowland, následovaný Aviciiho barákem za patnáct mega. Na třetím místě se umístil rozhovor s tanečnicí Veronikou Jíchovou, který si přečetlo několik tisíc lidí. Na bramborové pozici jsou pak fotky přítelkyň slavných DJs.

Důležitým faktorem je i to, jak nás vlastně čtete. 79 % z Vás si náš web otevírá na notebooku či stolním PC, 18 % v mobilu a 3 % pak v tabletu. Zajímavý je i fakt, která zařízení k tomu používáte. Z těch mobilních je nejoblíbenější iPhone 5 či Galaxy SIII od Samsungu. V tabletech pak jasně dominuje iPad (kterékoli generace). V oblasti internetových prohlížečů je na našich stránkách jasným vládcem Chrome od Googlu.

Na závěr chci ještě poděkovat Markovi, který dává web dohromady po technické stránce, a Patrikovi, který se stará o naší příšernou češtinu a opravuje ty naše hrubky. Vám všem pak ještě jednou děkuji za Vaši přízeň a budeme rádi, když nás budete číst i v novém roce. Snad Vás bavíme.

Za housemagazine.cz – Jiří TiGi Tregner