Ve věku 51 let zemřel jeden z nejznámějších českých dýdžejů, Michal Maudr, vystupující jako DJ Loutka. Ten figuroval na přední pražské scéně více než 25 let. Server TN.cz přišel s informací, že v noci ze soboty na neděli se oběsil v pražských Záběhlicích.

„Kolem sobotní půlnoci jsme do Záběhlic vyjížděli k nahlášenému muži bez známek života. Lékař na místě smrt jednapadesátiletého muže potvrdil a přivolal koronera,“ řekla TN.cz mluvčí pražské záchranky Jana Poštová. Mluvčí policie Tomáš Hulan doplnil, že muži zákona se o všem dozvěděli asi 45 minut po půlnoci. „Muž se oběsil, cizí zavinění nebylo prokázáno. Byla nařízena zdravotní pitva,“ uvedl Hulan.

DJ Loutka oslavil loni v Roxy padesátiny a při té příležitosti poskytl iREPORTu exkluzivní rozhovor. V něm vzpomínal na své začátky, které přišly hned po Sametové revoluci. „DJ jsem být nechtěl, tím spíš, že tady vlastně nebyla žádná scéna, poslouchalo to tak deset, dvacet lidí, ale pak mě začali lidi přemlouvat, ať hraju, když už mám ty desky. Vůbec jsme nevěděli, co se bude dít, všechno se po revoluci změnilo naruby, ale myslím, že to byla jedna z nejhezčích dob v mém životě,“ říkal.

Během své kariéry prošel Loutka několika předními pražskými kluby, včetně Bunkru, Futura a také Roxy, kde byl rezidentem. Působil i v jednom z prvních českých houseových projektů ToMaMiv. Vystupoval také po boku mezinárodních DJských hvězd, jakými jsou Carl Cox, Darren Emmerson, Silicon Soul, Terry Francis nebo DJ Sneak.

Odpočívej v pokoji.