Frankie Knuckles zemřel včera v pondělí (31.3.2014) ve věku 59 let ve svém domě. Zprávu potvrdili jeho DJští kolegové David Morales, Deeon a následně i televizní stanice NBC. Důvod a příčina smrti zatím není oficiálně známa.

Frankie Knuckles Warren Jr. se narodil v Bronxu v roce 1955. Začínal jako DJ hrající soul a disko v The Continental Baths v New Yorku. V roce 1977 se stěhoval do Chicaga , kde se stal pravidelným návštěvníkem klubu Warehouse (jeden z klubů, kde se zrodila house music). Frankie má na kontě i řadu legendárních hitů, které jsou spojeny se začátky housové hudby jako takové a v dobách, kdy tento hudební směr byl vysloveně undegroundový žánr, byl jednou z největších hvězd na poli elektronické taneční scény. Vzpomeňme tak například na hity: „Tears“, „Your Love“ či „Baby Wants To Ride“.

Někteří lidé ho právem nazívají duchovním otcem house music a pro celou taneční scénu to znamená neuvěřitelnou ztrátu. Ještě dodejme, že Frankie byl aktivním Djem až do konce. A za všechno si u nás zaslouží obrovský respekt. Odpočívej v pokoji.