Beat

Webové stránky beatstats.com od roku 2011 sledují prodeje skladeb na beatportu. Jedná se neoficiální statistiky, které nepatří pod beatport, jen používají beatport API pro sledování prodejů, získání obrázků tracků a informacích o umělcích. První žánr, který začal zakladatel této stránky sledovat, byl trance. V roce 2012 přibyl progressive house a electro house. Na začátku tohoto roku pak přibral všechny žánry, co jsou na beatportu. Statistky se aktualizují každý den kolem půlnoci britského času.

Systém funguje na tom principu, že počítá body na základě umístění tracku v Beatport Top 100 žebříčcích. Přidělování bodů je následující: skladba na 1. místě získá 100 bodů, pokud je na 100. místě, tak má 1 bod. Body získají pouze producenti stojící za originálními verzemi, nikoliv remixy. Beatstats sleduje umělce, tracky a labely napříč celým betaportem.

Zde je pořadí nejprodávanější umělců:
1. Hardwell
2. Dimitri Vegas & Like Mike
3. Oliver Heldens
4. R3hab
5. Tiësto
6. Nicky Romero
7. EDX
8. Martin Garrix
9. Maceo Plex
10. Ummet Ozcan

Kompletní výsledky, včetně umělců, tracků a labelů najdete zde: http://www.beatstats.com/top10/home/list-alltime-genre0. Také můžete sami vybrat, co vás zajímá nejvíce. Mějte ale na vědomí, že výsledky se mohou postupem času lehce měnit, v návaznosti na prodej jednotlivých tracků.