grammy

V noci z neděle na pondělí se na americkém kontinentě vyhlašovaly nejprestižnější ceny v oblasti hudebního umění – Grammy. Nebudu Vás zatěžovat všemi výsledky, kterých je několik desítek, ale zmíníme tři kategorie, které již znají své vítěze a jsou z našeho pohledu zajímavé. Začněme cenou za remix roku, kterou si odnesl hvězdný Tiësto, a sice za svou předělávku skladby „All Of Me“ od zpěváka Johna Legenda. Obstál tak v konkurenci Robina Schulze či Kaskadeho a zcela právem ovládl tuhle vedlejší kategorii.

Cena za nejlepší „taneční nahrávku roku“ pak putovala do rukou anglické partičky Clean Bandit, která společně se zpěvačkou Jess Glynne složila hitovku „Rather Be„. Ti obdrželi nominaci společně s Basement Jaxx, ZHU či Duke Dumont.

Poslední kategorie, která nás pak zajímala je nejlepší „taneční album roku“. Ačkoli jsme zde přáli umístění deadmau5ovi či Matu Zoovi, tak cenu nakonec shrábnul Aphex Twin za své dílo Syro. Ano, i porota na takto velké a mainstreamové události umí být dosti alternativní.